Hoe krijg je als cateraar meer aanvragen via je website?
Door gevonden te worden op de gelegenheid, bestellen makkelijk te maken voor bedrijven en een proeverij als eerste stap te bieden voor feesten.
Niemand zoekt op cateringbedrijf. Mensen zoeken op wat ze organiseren: een bruiloft, een bedrijfslunch, een borrel, een verjaardag thuis.
Vrijwel altijd met een plaatsnaam erbij, en vaak maanden van tevoren.

Een pagina per gelegenheid
Met de gerechten die erbij passen, de voorwaarden en foto’s van precies zo’n gelegenheid. Daar herkent een bezoeker zijn eigen feest of vergadering in.
Eén algemene pagina waar alles op staat, doet dat niet.
Noem je bezorggebied met de plaatsen erbij, want een officemanager zoekt met de naam van zijn gemeente.
Maak bestellen makkelijk voor bedrijven
Een bestelknop: aantal personen, datum, tijd, adres en diëten. Bevestiging binnen een uur in werktijd.
Wie elke week bestelt, wil dat in vijf minuten doen en zijn vorige bestelling kunnen herhalen.
Bied de proeverij als eerste stap
Voor een bruiloft is een proeverij boeken de stap die een bruidspaar wil zetten. Zet erbij wat het kost, hoe lang het duurt en wat je proeft.
Mijn vuistregels
- Eén pagina per gelegenheid, met plaatsnamen.
- Bestelknop voor bedrijven, met herhaalbestelling.
- Proeverij boekbaar voor feesten.
- Kerst in oktober klaar, bruiloften in januari.
Die laatste is timing: er wordt gezocht en gereserveerd maanden voor de dag zelf, niet in de week ervoor.
Zeg hoe vol je zit
Wie in mei een bruiloft in juli wil, moet weten of hij nog kans maakt. Dat scheelt gesprekken die nergens toe leiden.
Reageer snel
Binnen een uur in werktijd voor bedrijven, binnen een dag voor feesten. Mensen vragen bij twee of drie cateraars tegelijk en kiezen vaak degene die als eerste een serieus antwoord geeft.
Meer over dat soort zoekopdrachten lees je bij longtail.